If Perfomance Hall
Istanbul

29.11.2023
PAin
%100 Metal İftiharla Sunar: İsveç metal efsanesi Peter Tägtgren’in endüstriyel metal grubu Pain ilk Türkiye konserini 29 Kasım 2023’te IF Beşiktaş’ta verecek!
Pain; İsveçli müzisyen, multi-enstrümantalist ve prodüktör Peter Tägtgren'in oluşturduğu bir endüstriyel metal projesi. Peter'ın boş zamanlarında stüdyoda oyalanmak için çalıştığı proje zamanla büyüdü ve bir grup haline geldi. Pain'in tüm şarkılarındaki vokaller, enstrümanlar ve prodüksiyona dair her şey Peter'a ait. Sahnede ise Sebastian Tägtgren (davul), Jonathan Olsson (bas) ve Sebastian Svalland (gitar) ile grup kimliğine bürünüyor.
Pain'in ilk albümü 1997'de çıktı. Peter Tägtgren bu zamana kadar Hypocrisy ile 4 albüm yapmıştı. Ancak grubun tarzına uymayan fikirleri vardı ve değerlendirmek istiyordu. Pain'in hikayesi de Hypocrisy ile uyuşmayan fikirlerin artmasıyla ve stüdyoda ele alınmasıyla başladı. Grubun bugün onlarca hit şarkısı, milyonlarca dinleyicisi var. Güçlü sözler, zengin aranjmanlar ve melodiler, bitmek bilmeyen enerji ve etkileyici görsel sanatlar Peter'ın tek başına neler başarabildiğinin ispatı.

I AM TOUR

Pain, parti havasında geçen konserlerine "I AM" turnesiyle devam ediyor. 30'dan fazla ülkeyi ziyaret etmek için planlar yapan grup ilk İstanbul performansını IF Beşiktaş'ta sergileyecek.
Yüksek enerjili performansıyla tanınan Pain merakla beklenen "I AM" turnesini duyurmanın heyecanıyla hazırlıklarını yapıyor. Grubun Türkiye'deki hayranları bu turne kapsamında Peter Tägtgren'in destansı, saf enerjili, yoğun atmosfere sokan müziğini deneyimleme fırsatına sahip. "Shut Your Mouth", "Same Old Song", "Call Me" ve "Party in My Head" gibi hit şarkılar sahne şovuyla daha güçlü duyulacak. Peter'ın turne hakkında söyledikleri şöyle:
"I AM turnesi ile uzun bir yolculuğa başlıyoruz. Bunu duyurmanın heyecanı tarif edilemez. Konserler başlamadan birkaç parça yayımlayacağım ve dünyanın her köşesine gideceğiz. Evet, ben yoldayım. Bizimle misiniz?"

Pain’in 29 Kasım İstanbul konseri endüstriyel metal başta olmak üzere sert müziğin her alanından dinleyicileri IF Beşiktaş’ta toplayacak.

Pain
If Perfomance Hall
Istanbul

29.11.2023
İletişim
pr@eventation.pro
Made by Plan B Digital. 2023